18 stycznia 2017 21:27 | Aktualności

Program profilaktyczny

Wtorek 17 stycznia był dniem, kiedy w naszej szkole dla klas IV-VI szkoły podstawowej i I ‑ III gimnazjum, w ramach realizacji programu profilaktycznego, odbyła się inscenizacja teatralna pt. "Punkt zwrotny” w wykonaniu grupy artystycznej z Krakowa. Problematyka przedstawienia dotyczyła zagrożeń typowych dla młodych ludzi: uzależnienia, przemocy rówieśniczej, bezpieczeństwa. W spektaklu wyeksponowano problem konsekwencji, jakie niosą za sobą uzależnienia we wszelakiej formie, od tych pozornie błahych, czyli nikotyny, przez alkohol po prawdziwą zmorę naszych czasów – narkotyki. Spektakl był punktem wyjścia do prelekcji i rozmowy z uczniami. Prowadzący dyskusję pomagał młodym ludziom postawić pytanie:  Czy warto? i zastanowić się nad odpowiedzią. Wierzymy, że przedstawione sytuacje wywołały pewną refleksję, że nie warto!

Inscenizacja pt."Punkt zwrotny"