30 stycznia 2017 22:17 | Aktualności

Kampania społeczna "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

W poniedziałek, 30 stycznia 2017 roku policjanci z KPP w Lipsku, strażacy z KP PSP w Lipsku oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu zaprezentowali uczniom naszej szkoły zasady bezpieczeństwa. Wszystko za sprawą akcji promującej noszenie elementów odblaskowych – "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny".

Uroczystość rozpoczął Pan Zbigniew Korycki –  Dyrektor Zespołu Szkół w Rzeczniowie, witając przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Zbigniew Gołąbek - Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Pan Dariusz Piątek – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu, podinsp. Wojciech Brandt –  Komendant Powiatowy Policji w Lipsku, Pan Karol Burek – Wójt Gminy Rzeczniów, Pan Witold Skrzypczyk –  specjalista UG ds. oświaty.

W imieniu nieobecnego na uroczystości Pana Rafała Rajkowskiego – Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego –  list skierowany do uczniów  oraz słowo wstępne na temat kampanii wygłosiła Pani Monika Kuchcik – koordynator akcji.

Uczniowie kl. V oraz kl. I gimnazjum pod kierunkiem Pani Jadwigi Maj, Pani Ewy Węgrzeckiej oraz Pana Grzegorza Zięby zaprezentowali spektakl edukacyjno – profilaktyczny  pt. „Bezpiecznie na drodze”.

Następnie wszyscy uczestnicy kampanii otrzymali ufundowane przez samorząd województwa mazowieckiego gadżety zwiększające bezpieczeństwo na drodze – zestawy elementów odblaskowych.

Kolejne etapy uroczystości odbywały się w trzech, przemiennych dla grup, modułach: wyświetlanie filmów edukacyjnych, instruktaż pierwszej pomocy oraz rowerowy tor przeszkód. Podczas projekcji filmów funkcjonariusze policji omawiali rodzaje zagrożeń na jakie dzieci są narażone w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić. Pod bacznym okiem strażaków – ratowników – uczniowie poznali, omówili zasady udzielania pierwszej pomocy. Młodzież również miała okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze pokonując specjalny tor pod nadzorem pracowników WORD w Radomiu. To z pozoru proste zadanie nie wszystkim udało się ukończyć bezbłędnie.

Nauka przez zabawę jest przyjazną i atrakcyjną dla uczniów formą zajęć.

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"