03 maja 2017 21:08 | Aktualności

Wycieczka do Zakopanego

Każda podróż to wielka przygoda, z której pragniemy wyciągnąć jak najwięcej. Z takim nastawieniem 25 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej wyruszyli na trzydniową  wycieczkę do Zakopanego. Po długiej podróży najpierw udaliśmy się do Doliny Strążyskiej, gdzie znajduje się wodospad Siklawa. Następnie oglądaliśmy skocznie narciarskie, na których odbywają się zawody w skokach. Drugiego dnia pani przewodnik oprowadziła nas po Dolinie Kościeliskiej w Tatrzańskim Parku Narodowym oraz opowiedziała historię związaną z kapliczką zbójecką i innymi zabytkami. Mimo, że bardzo dużo tam chodziłyśmy, było to przyjemne. Pogoda nam sprzyjała. Udało nam się utrwalić na zdjęciach  piękne widoki gór, a dzięki miłej pani przewodnik uczniowie wzbogacili też swoją wiedzę.  Zwiedziliśmy również Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Pod koniec dnia wszyscy udaliśmy się na słynne Krupówki, aby kupić pamiątki dla siebie i naszych bliskich. Trzeci dzień przywitał nas deszczem. Kolejką liniowo-terenową wjechaliśmy na Gubałówkę, skąd można podziwiać niesamowite wysokogórskie krajobrazy. Niestety pogoda nam to utrudniła. Kolejnym elementem wycieczki był Cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Jest to miejsce pochówku wielu znanych postaci m. in. Stanisława Witkiewicza, Kazimierza Przerwy -Tetmajera, Kornela Makuszyńskiego oraz ludzi wybitnych i zasłużonych dla Zakopanego, Tatr i Podhala. Ostatnim elementem wycieczki były baseny -  Termy Bukovina. Po obiedzie, tuż przed drogą powrotną, odbył się zapowiedziany na początku wycieczki konkurs wiedzy na temat miejsc, które odwiedziliśmy. Poziom wiedzy był bardzo wyrównany  jednak udało się wyłonić trójkę uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów. Piotrek, Asia i Mateusz w nagrodę otrzymali upominki związane z Zakopanem. Pełni wrażeń i z mnóstwem pamiątek wróciliśmy do domu.

Zakopane 25-27 kwietnia