14 czerwca 2017 13:38 | Aktualności

Dzień Języków Obcych

Kolejny już raz uczniowie Publicznego Gimnazjum w Rzeczniowie zaprezentowali festiwal kultur europejskich pod hasłem: ”Dlaczego warto uczyć się języków obcych”, który jest organizowany z okazji Dnia Języków Obcych. Każda klasa przygotowała metodą projektu prezentację o wylosowanym kraju. Wyobraźnia, zaangażowanie i kreatywność uczniów wzniosły się na wyżyny. Siłą napędową było współzawodnictwo pomiędzy klasami. A warto powalczyć w zdrowym duchu rywalizacji, bowiem nagrodą ufundowaną przez Dyrektora Szkoły oraz Wójta Gminy Rzeczniów jest tradycyjnie wyjazd na pizzę. Uczniowie znani są z pomysłowości i tym razem nie zawiedli oczekiwań społeczności szkolnej. Oczywiście żywioł tych rozmiarów musi mieć swoje ramy, o które troszczyły się znacznie wcześniej nauczycielki języków obcych tworząc regulamin, oraz wspomagały klasy i wychowawców w trakcie przygotowań.

W tym roku miejsce pierwsze zajęła klasa IIIb z prezentacją Niemiec. Gratulujemy wygranej!

M. Osuch-Dryjas
M. Bartos-Rynio