17 września 2017 18:37 | Aktualności

Dzień Kropki

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy dołączyła do szkół z ponad 100 krajów na całym świecie, w których obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, wiary we własne możliwości i odwagi. To także dobra zabawa i odkrywanie talentów. Uczniowie klasy trzeciej obchody Dnia Kropki zaczęły od przeczytania książki Herve Tullet „Naciśnij mnie”. Wykonały szereg „kropkowych” poleceń. Następnie poznały historię małej Vashti, bohaterki książki pt. „Kropka” Petera H. Reynoldsa. Dziewczynka, dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki, uwierzyła w swoje możliwości i nabrała chęci do tworzenia. Trzecioklasiści pokazali swoje talenty plastyczne: wymyślali własne kropki oraz kolorowali mandale barwami emocji. Kropki nie zabrakło również na zajęciach matematycznych oraz przy pisaniu wierszy i opowiadań. Zabawie towarzyszyła piosenka pt. „Kropka”.

Dzień Kropki