15 października 2017 17:36 | Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

13 października br. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. To jedyna okazja, żeby kolejne pokolenia uczniów, rodziców i nauczycieli mogły razem świętować, dzieląc się wspólnie wspomnieniami i refleksjami z pobytu w szkole. Spotkanie było niezwykle uroczyste, ponieważ uświetnili je swoją obecnością emerytowani pedagodzy – pracownicy naszej placówki. Słowami wierszy i piosenek uczniowie wyrazili wdzięczność nauczycielom za trud i zaangażowanie w pracę. Niezwykle ciepło i dostojnie wybrzmiały słowa p. dyrektora – Zbigniewa Koryckiego, który w krótkim przemówieniu docenił poświęcenie wszystkich nauczycieli:  „Nauczyciele są jak kwiaty: roztaczają swoje piękno po całym świecie. Swoim zamiłowaniem do poznawania świata zarażają swoich uczniów, którzy później niosą ową ciekawość, gdziekolwiek przychodzi im żyć. Nauczyciele, ze swoimi słowami mądrości, budzą tego ducha w nas wszystkich i prowadzą nas po ścieżkach życia”.

Z okazji Dnia Nauczyciela życzymy takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić,

pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce,

cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom tym starszym i tym młodszym

zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Edyta Sałek

* Kliknij tu jeżeli film nie wyświetla się.