12 grudnia 2017 23:36 | Aktualności

Dzień Profilaktyki

W dniu 29.11.2017r. w naszej szkole zorganizowany został Szkolny Dzień Profilaktyki, w ramach którego odbyła się prelekcja dla uczniów z udziałem przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lipsku oraz Posterunku Policji w Siennie. Tematem przewodnim była profilaktyka uzależnień.

Uczniowie klasy VII pod kierunkiem wychowawczyni p. Bożeny Bukowskiej przygotowali przedstawienie profilaktyczne pt.: "Zdrowo żyj z całych sił".

* Kliknij tu jeżeli film nie wyświetla się.

Tego dnia rozstrzygnięty został również konkurs literacki i plastyczny pt.: "Papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze- nie tędy droga", którego celem jest propagowanie szkodliwego wpływu środków uzależniających na zdrowie i życie człowieka. Wszystkie prace oceniane były pod względem zgodności z tematem, jasności przekazu i estetyki. Komisja konkursowa w składzie: Krystyna Kaca, Agnieszka Prokop-Kubik, Edyta Sałek, Dorota Dąbrowska i Aldona Rutkowska wytypowała zwycięzców:

W kategorii literackiej na najlepszą fraszkę:

I miejsce- Jakub Skrzypczyk kl. III B

II miejsce- Dawid Traczyński kl. III B

III miejsce- Cyprian Piątek kl. III B

Wyróżnienia dla:

Hanny Wicik kl. V

Zuzanny Nowakowskiej kl. V

W kategorii na najlepszy plakat:

I miejsce- Andżelika Krakowiak, Mateusz Zawal, Jakub Rynio z kl. II B

Wyróżnienia dla:

Leny Treli kl. I

Filipa Nachyły kl. VI

Zakończenie Szkolnego Dnia Profilaktyki stanowiło uroczyste wręczenie nagród przez p. Dyrektora Zbigniewa Koryckiego zwycięzcom i uczestnikom obu konkursów.

Koordynatorkami Szkolnego Dnia Profilaktyki były p. Dorota Dąbrowska-pedagog szkolny i p. Aldona Rutkowska-psycholog szkolny.

Prelekcja dla rodziców

* Kliknij tu jeżeli film nie wyświetla się.

W godzinach popołudniowych odbyła się prelekcja dla rodziców prowadzona przez p. Aldonę Rutkowską - psychologa szkolnego dotycząca dziecka w świecie wirtualnym. Głównym celem spotkania było podniesienie świadomości na temat zagrożeń płynących z nadmiernego korzystania z Internetu przez dzieci. Rodzice zostali zapoznani z systemem oceny gier PEGI, który został stworzony w celu udzielenia pomocy w podejmowaniu świadomych decyzji o zakupie gier komputerowych.

Profilaktyka 2017