09 grudnia 2017 23:59 | Aktualności

Ogromny sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Rzeczniowie w konkursie „EKOSONG”- Lipsko 2017.

W XVII Przeglądzie Twórczości Ekologicznej Lipsko 2017 wystąpiło siedem zespołów teatralnych ze szkół powiatu lipskiego. Naszą szkołę reprezentował teatrzyk „Bajka”, który  przedstawił spektakl pt. „Brudek i Smrodek na dzikim wysypisku śmieci”. Doskonała gra aktorska, ciekawy scenariusz pełen humorystycznych dialogów i haseł proekologicznych, zaważyły na ocenie wystawionej przez jury. Teatrzyk „Bajka” po raz trzeci otrzymał nagrodę i tytuł laureata w swojej kategorii wiekowej. Zespół tworzą uczniowie klasy czwartej: Julia Balcerowska, Iga Choroś, Gabriela Jaroszek, Wiktor Kępczyk, Izabela Kominek, Marcin Misztal i Oliwia Sitek.

W kategorii ”Muzyka” wystąpiła grupa wokalna „Witaminki” z klasy drugiej. W skład zespołu wchodzą: Maja Chmielewska, Magdalena Kępa, Dawid Marchewka, Bartłomiej Ogrodnik, Patryk Pastuszka, Natalia Płucisz, Adam Rękawik, Diana Strzelecka, Angelika Włodarczyk, Martyna Wojtas. Dzieci wykonały piosenkę pt. „Każdy może zdrowym być”. Ładne kostiumy i ciekawa choreografia zadecydowały o sukcesie. „ Witaminki” otrzymały tytuł laureata i piękne nagrody.

W kategorii soliści uczennica klasy drugiej Magdalena Kępa  zaprezentowała utwór „ Piosenka o niezdrowym jedzeniu”.  Debiutanckie wykonanie  i duża swoboda na scenie ujęły nie tylko publiczność, ale także jury. Madzia zdobyła tytuł laureata.

Oliwia Tracz solistka z klasy pierwszej zaśpiewała piosenkę „Jesień”, która przyniosła jej wyróżnienie.

Klasę czwartą reprezentowała solistka Julia Balcerowska. Za profesjonalne wykonanie piosenki „Dziękuję ziemi” otrzymała tytuł laureata.

Podsumowując, uczniowie naszej szkoły zdobyli czterokrotnie tytuł laureata i wyróżnienie. Pięć pucharów zdobi szkolną gablotę.

Ubiegłoroczny "Ekosong 2016" w Echu Dnia

EKOSONG - Lipsko 2017