08 stycznia 2018 22:02 | Aktualności

Fundacja "Cała Polska Czyta Dzieciom” rok szkolny 2017/2018 ogłosiła Rokiem Wartości Moralnych!

W dzisiejszym świecie coraz więcej jest zdarzeń, które świadczą o głębokim kryzysie moralnym. Dlatego tak ważne jest, by młodzi ludzie rozumieli, czym są i czemu służą wartości. Klasa V wraz  z wychowawczynią przystąpiła do programu „Wychowanie przez czytanie z książką w świat wartości”. Założeniem programu jest to, by propagować wartości moralne w taki sposób, by dzieci i nastolatkowie z własnej woli chcieli je praktykować. W klasie V odbył się cykl zajęć poświęconych wartościom moralnym, które są ważne w codziennym życiu. Ogromną pomocą w realizacji programu   była książka „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Po przeczytaniu opowiadania odbywały się zajęcia dotyczące m.in. odwagi, życzliwości, odpowiedzialności czy uczciwości. Uczniowie chętnie angażowali się w dyskusję, burze mózgów, czy podawanie przykładów z własnych obserwacji. Przy  realizacji programu korzystaliśmy z pomocy dostępnych w naszej szkole: zasoby biblioteki, „Kino za rogiem”, tablice multimedialne. Oprócz czytania, nauki była również dobra zabawa, w której uczestniczyli piątoklasiści.

Wychowanie przez czytanie 2017