15 marca 2018 00:22 | Aktualności

Bezpieczne ferie 2018

5 marca 2018 r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim ogłoszono  wyniki  w konkursie na najciekawszą inicjatywę profilaktyczno-edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz zagospodarowania czasu wolnego − organizowaną podczas ferii zimowych 2018 r. na terenie województwa mazowieckiego. Organizatorami konkursu są: Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs.  w Radomiu, Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji w Warszawie i Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Wojewoda Mazowiecki.

Konkurs objęty był honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego i dotyczył  inicjatyw związanych z zagospodarowaniem czasu wolnego dzieci przebywających podczas ferii zimowych w miejscach zamieszkania. Zgłoszone do konkursu pomysły oceniano między innymi pod względem ich innowacyjności i uniwersalności. Istotnym konkursowym kryterium było dopasowanie propozycji do oczekiwań młodych ludzi oraz aspekt promowania zdrowego, wolnego od uzależnień, agresji i przemocy stylu życia. Nasza szkoła uplasowała się na 5 miejscu w województwie.

Wśród uczestników wydarzenia byli: Mazowiecki Wicekurator Oświaty Andrzej Sosnowski, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji podinsp. Agnieszka Gajewska-Kosim,  Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Paweł Błasiak, Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Marek Szymański, Kierownik Oddziału Bezpieczeństwa Publicznego i Organizacji WBZK Sławomir Bartosiewicz oraz  przedstawiciele nagrodzonych podmiotów.

Bezpieczne ferie 2018