09 kwietnia 2018 01:04 | Aktualności

Tradycyjna palma wielkanocna - konkurs

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na „Tradycyjną palmę wielkanocną regionu radomskiego”. Organizatorem było Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu.

Głównym celem konkursu było:

- kultywowanie tradycji własnoręcznego wykonywania palm wielkanocnych,

- edukacja dzieci na temat zwyczajów związanych z Niedzielą Palmową.

Wśród uczestników konkursu z naszej szkoły znaleźli się uczniowie z kl. I:  Milena Schodnik, Ada Świętoń, Natalia Walczyk, Izabela Janduła, z kl. III: Martyna Giemza, Kacper Kiepas, Wiktoria Chmielewska, z kl. IV: Mateusz Maj, Weronika Makowska,  Bartłomiej Szymański, z kl. V: Martyna Schodnik, Agata Bajór, Joanna Wróbel, z kl. VI: Zuzanna Rutkowska, Jakub Maciaszczyk, Sylwester Marchewka.

Ogółem na konkurs napłynęło 275 palm wielkanocnych z 48 szkół podstawowych regionu radomskiego. Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród nastąpiło podczas Uroczystości Niedzieli Palmowej 25 marca 2018 roku w Muzeum Wsi Radomskiej.

W kategorii I (kl. I-II) III miejsce:  zajęła Natalia Walczyk.

W kategorii II (kl. III – IV) II miejsce: zajął  Kacper Kiepas.

W związku z wysokim poziomem wielu nadesłanych na konkurs prac, pani Ilona Jaroszek– Dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej przy poparciu Komisji Konkursowej zadecydowała o przyznaniu dodatkowych nagród.

Nagrodę Dyrektora Muzeum Wsi Radomskiej  otrzymał między innymi  Bartłomiej Szymański.

Laureaci konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe, zaś wszyscy  uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy tak pięknie wykonanych palm  i życzymy dalszych sukcesów.

Palmy wielkanocne, które wzięły udział w konkursie są zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w zabytkowej Kaplicy z Rdzuchowa na terenie Muzeum Wsi Radomskiej.

Protokół konkursu

Tradycyjna palma wielkanocna - konkurs2018