25 kwietnia 2018 00:00 | Aktualności

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2018

Dnia 11.04.2018 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem konkursu było działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:
- popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
- kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
- popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
- popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

W eliminacjach gminnych wzięli udział  uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Grabowca i Szkoły Podstawowej z Rzeczniowa.

I miejsce zajęła drużyna naszej szkoły. W skład, której weszli następujący uczniowie:

1. Karolina Pastuszka– kl. VII

2. Natalia Nowakowska– kl. VII

3. Wiktor Gawlik – kl. VII

4. Damian Ciucias – kl. VII

Z pośród 6  uczniów  Gimnazjum wyłoniona została trzyosobowa  drużyna, która reprezentowała naszą gminę na eliminacjach rejonowych tj.

1. Kinga Olesińska- kl. IIa

2. Kacper Śliwa- kl. IIa

3. Jarosław Pastuszka –kl. IIb

24.04.2018r.  w Szkole Podstawowej w Jaworze Soleckim odbyły się eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje rozgrywane były w II kategoriach  tj. szkół podstawowych i gimnazjalnych. W konkursie startowało łącznie 11 drużyn wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach tj. 6 drużyn ze szkół podstawowych i 5 gimnazjalnych.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się w 3 konkurencjach:

• rozwiązywanie testu z wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz sytuacji na skrzyżowaniach,
  • jazda  po rowerowym  torze przeszkód,
  • udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Rywalizacja była zacięta. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy jak i umiejętności jazdy na rowerze.

W kategorii szkoły podstawowe nasza drużyna zajęła V miejsce.

W kategorii szkół  gimnazjalnych III miejsce.

Wszyscy uczestnicy turnieju z rąk Starosty Powiatu Lipskiego Romana Ochyńskiego, oraz zaproszonych gości otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Konkurs BRD na stronach Policji w Lipsku

BRD 2018