22 czerwca 2018 00:26 | Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęła Msza Święta, w której wzięli udział uczniowie i ich rodzice, a także nauczyciele i przedstawiciele władz gminy. Ksiądz proboszcz Sylwester Chodyra w słowach homilii przypomniał wszystkim zgromadzonym o kształtowaniu właściwej postawy, którą charakteryzować winna wdzięczność za najmniejsze nawet dobro, podkreślając, że podsumowanie całorocznej pracy w szkole ma również na celu okazanie wdzięczności za trud nauczania, który podejmują pedagodzy.

Po przejściu na teren szkoły Pan Dyrektor Zbigniew Korycki powitał serdecznie władze Gminy Rzeczniów reprezentowane przez Wójta p. Karola Burka, inspektora oświaty – p. Witolda Skrzypczyka, przewodniczącą Rady Gminy – p. Barbarę Gębusię, przewodniczącą Rady Rodziców – p. Alicję Ogrodnik oraz Dyrektor Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rzeczniowie – p. Krystynę Wójtowicz, uczniów i ich rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i wszystkich przybyłych gości. Przekazanie sztandaru szkoły przez kończących naukę uczniów klas trzecich gimnazjum poprzedziło wystąpienie p. Dyrektora, który serdecznie podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę, poświęcenie oraz zaangażowanie w podejmowanych zadaniach służących rozwojowi uczniów i placówki. Słowa Edwarda Stachury Nic nie jest stracone, skończone też nie, gdy droga przed tobą, a sam jesteś w tle towarzyszyły programowi artystycznemu przygotowanemu pod kierunkiem p. Małgorzaty Bartos – Rynio i p. Mirosława Zardzewiałego. Stały się one jednocześnie doskonałym wstępem do podziękowań dla p. Zbigniewa Niewadziego, który po wielu latach oddanej pracy w charakterze pedagoga udał się na emeryturę.

Wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce zakończyło część oficjalną uroczystości. Dzieci, młodzież i dorośli w znakomitych nastrojach, z poczuciem zrealizowania wyznaczonych na ten rok celów, opuścili budynek szkoły i udali się na zasłużony odpoczynek.

Małgorzata Bartos - Rynio

Zobacz zdjęcia z uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/18

* Kliknij tu jeżeli film nie wyświetla się.