06 czerwca 2018 23:03 | Aktualności

Rajd rowerowy - klasy trzecie

5 czerwca 2018 r. klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawcami p. Małgorzatą Bartos - Rynio, p. Mirosławem Zardzewiały i p. Magdaleną Osuch - Dryjas wzięły udział w rajdzie rowerowym "Śladami generała Antoniego Hedy" do miejsca pamięci na Piotrowym Polu. Okazją była 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę oraz wspominanie ludzi, dzięki którym możemy cieszyć się wolną ojczyzną. Uczniowie poznali historię miejsca i sylwetkę Antoniego Hedy, który jako dowódca oddziałów partyzanckich ZWZ i AK, wsławił się w czasie II wojny światowej rozbiciem kieleckiego więzienia i uwolnieniem wielu osób. Uczniowie z zaciekawieniem zwiedzali miejsce pamięci, odczytywali napisy na tablicach pamiątkowych, dyskutowali o minionych czasach doceniając dobrodziejstwo czasu pokoju.

Podsumowaniem wspólnych rozważań było zapalenie symbolicznego znicza i oddanie czci poległemu bohaterowi, a także pozostałym poległym żołnierzom, walczącym "w darze dla Niepodległej".

Małgorzatą Bartos - Rynio

Zdjęcia: