30 maja 2018 00:47 | Aktualności

Wehikułem czasu przez epoki

W związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Zespołu Szkół im. ks. prof. J. Pastuszki w Rzeczniowie wzięli udział w projekcie pt.: „W darze dla Niepodległej-wehikułem czasu przez epoki”.

Wydarzenie to angażowało wszystkich uczniów szkoły, a jego celem było przypomnienie historii, kultury oraz sylwetek wybitnych Polaków w różnych okresach historycznych. Każda klasa przygotowała metodą projektu prezentację o wylosowanej wcześniej epoce - od średniowiecza do czasów współczesnych oraz najważniejsze wydarzenia historyczne towarzyszące ramom czasowym danej epoki. Wyobraźnia, zaangażowanie i kreatywność uczniów oraz ich wychowawców zaowocowały na najwyższym poziomie. Uczniowie, prezentując się w kunsztownych strojach, przedstawili widzom zarówno krótką historię jak i wybranych przedstawicieli czasów króla Sasa czy Zawiszy Czarnego. Nie dziwi więc fakt,  iż publiczność miała wiele trudności w wybraniu najlepszej prezentacji. Nagrodą  ufundowaną przez Dyrektora Szkoły oraz Wójta Gminy Rzeczniów jest tradycyjnie wyjazd na pizzę. W tym roku zwyciężyła klasa VII, gratulujemy!

Magdalena Osuch-Dryjas