28 listopada 2018 13:31 | Aktualności

SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

Dnia 26 listopada 2018 roku w Zespole Szkół im. ks. prof. Józefa Pastuszki w Rzeczniowie odbył  się Szkolny Dzień Profilaktyki pod hasłem "Kochaj życie”. Uczniowie klasy VII wraz zwychowawczynią p. Renatą Niewadzi przygotowali program artystyczny. Za oprawę muzyczną odpowiadał p. Grzegorz Zięba. Przedstawione w akademii sytuacje i problemy mogły dotyczyć każdego z uczniów, a najważniejszym jego przesłaniem była akceptacja drugiego człowieka oraz umiejętność asertywnego zachowania się.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Lipsku oraz Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Lipsku, którzy przeprowadzili pogadanki dla uczniów. Rozstrzygnięto także konkurs literacki i plastyczny "Kochaj życie”. Wszystkim wyróżnionym Dyrektor szkoły Zbigniew Korycki wręczył nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Rzeczniowie.

Koordynatorkami Szkolnego Dnia Profilaktyki były p. Dorota Dąbrowska- pedagog szkolny i p. Aldona Rutkowska - psycholog szkolny.

Komisja w składzie p. E. Węgrzecka, p. D. Dąbrowska i p. A. Rutkowska oceniła prace w konkursie plastycznym.

Uczniowie nagrodzeni w konkursie plastycznym:

Klasy I-III

1. Lena Trela kl. II
  2. Michał Chmielewski kl. I a
  3. Natalia Płucisz kl. III
  4. Martyna Wojtas kl. III

Klasy IV-VIII i III gimnazjum

1. Klaudia Walczyk kl. VI
  2. Angelika Krakowiak kl. III b
  3. Wiktor Zaręba kl. V

Komisja w składzie p. E. Sałek, p. A. Prokop-Kubik, p. D. Dąbrowska i p. A. Rutkowska oceniła prace w konkursie literackim.

Uczniowie nagrodzeni w konkursie literackim:

1. Julia Balcerowska kl. V
  2. Natalia Małek kl. VI
  3. Maciej Sołtysiak kl. VII
  4. Adrian Barszcz kl. III b

Wyróżnienia w konkursie literackim:

1. Przemysław Krakowiak kl. VII
  2. Mateusz Zawal kl. III b
  3. Agata Burek kl. III b
  4. Julia Nachyła kl. III b
  5. Ola Pastuszka kl. III b

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursach!

Zobacz zdjęcia z "Dnia Profilaktyki"

Filmy: