Dzień Patrona 2019

19 marca 2019 r. w Zespole Szkół w Rzeczniowie już po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Patrona. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym, a następnie odbyła się akademia w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Mottem przewodnim były słowa Prymasa Tysiąclecia kardynała S. Wyszyńskiego: „Życie  trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno.” Dyrektor Zespołu Szkół p. Zbigniew Korycki, podczas swojego przemówienia, podziękował przybyłym na tę okoliczność zaproszonym gościom. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. poseł na Sejm RP Anna Kwiecień, kierownik Delegarury MUW p. Krzysztof Murawski, starszy wizytator MKO p. Renata Otolińska, ks. prałat dr Czesław Murawski, ks. proboszcz Sylwester Chodyra, p. Jadwiga Ciepielewska z synem, studentka naszego Patrona p. dr Wiesława Okła z KUL-u, Wójt Gminy Rzeczniów p. Karol Burek, radni Gminy Rzeczniów na czele z przewodniczącym p. Zygmuntem Wicikiem, przewodnicząca Rady Rodziców p. Alicja Ogrodnik wraz z przybyłymi Rodzicami, Inspektor Urzędu Gminy p. Witold Skrzypczyk, dyrektor Powiatowo – Gminnej Biblioteki p. Krystyna Wójtowicz, nauczyciele emeryci, Rada Pedagogiczna, pracownicy obsługi oraz uczniowie.

Po uroczystej akademii głos zabrali niektórzy z zaproszonych gości. Następnie laureatom  Konkursu Wiedzy o Patronie zostały wręczone nagrody ufundowane przez członków rodziny naszego Patrona.

Ks. prof. Józef Pastuszka swym życiem i czynami ukierunkował nas – młode pokolenie, abyśmy w ziemskiej wędrówce umieli zmagać się z przeciwnościami losu, abyśmy tworząc przyszłość, mogli żyć zgodnie z zaprezentowanymi podczas uroczystości zasadami.

Renata Paluch

Marzanna Pastuszka