Roboty w Rzeczniowie

W dniu 3 kwietnia nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu "Robotyka jako narzędzie rozwijające kluczowe kompetencje uczniów", które pozwoliło pedagogom zapaznać się z nowoczesnymi technologiami i trendami w edukacji, takimi jak STEM i IoT.

Dzięki zaangażowaniu dyrektora Zbigniewa Koryckiego, udało się zaprosić przedstawiciela i propagatora robotyki i programowania, oficjalnego dystrybutora w Polsce systemu Makeblock.

Uczestnicy z dużym zaangażowaniem uczyli się programować roboty mBot, jednocześnie świetnie się bawiąc. Wykorzystanie robotów w naszej szkole pozwoli podnosić kompetencje cyfrowe uczniów oraz przyczyni się do ich wykorzystania w realnym świecie.

Opublikowano: 05 kwietnia 2019 20:44

Zdjęcia: