10 lipca 2019 00:06 | Aktualności

Wycieczka do Warszawy dla najlepszych uczniów naszej szkoły

3 lipca 2019 r. odbyła się ufundowana przez Wójta Gminy Rzeczniów wycieczka do Warszawy dla uczniów Zespołu Szkół w Rzeczniowie i Szkoły Podstawowej w Grabowcu, którzy w roku szkolnym 2018 / 2019 osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Nasi najlepsi uczniowie to: Kacper Ogrodnik kl.VI, Julia Nachyła kl.IIIb, Oliwia Sitek kl.V, Julia Balcerowska kl.V, Jakub Sar kl.VI, Bartłomiej Paluch kl.VI, Aleksandra Gierada kl.IIIa, Szymon Wrona kl.IIIb, Małgorzata Kępczyk kl.IIIa, Aleksandra Zielińska kl. VIII, Agata Burek kl.IIIb i Andżelika Krakowiak kl.IIIb.

Pierwszym punktem  programu było Centrum Nauki "Kopernik". Jest to interaktywne centrum nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości poznawania świata i uczenia się. Mieliśmy okazję dokonać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, różnych urządzeń oraz wszechświata. W Planetarium wszyscy obecni „wyruszyli na pierwszą turystyczną wycieczkę ku Saturnowi”, by dowiedzieć się jak poruszają się planety, z czego składają się pierścienie Saturna oraz co jeszcze znajduje się w przestrzeni kosmicznej. Po smacznym obiedzie w restauracji „Po Wiśle” i krótkim przejeździe metrem przeszliśmy pod Pałac Kultury i Nauki. Niewątpliwie atrakcją był wjazd windą na 30 piętro, skąd mieliśmy możliwość podziwiania pięknej panoramy miasta. Ponieważ dzień był ciepły i słoneczny, spacerkiem przeszliśmy się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, by zobaczyć tam Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty. Następnie udaliśmy się w kierunku Starego Miasta, gdzie zobaczyliśmy Kolumnę Zygmunta oraz pomnik Syrenki. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji, jakie można tu spotkać. W godzinach wieczornych szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do Rzeczniowa.

Opiekun

Dorota Dąbrowska