02 września 2019 18:13 | Aktualności

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w rzeczniowskim Zespole Szkół im. ks. prof. Józefa Pastuszki rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym  pod przewodnictwem ks. Sylwestra Chodyry, który w homilii przywołał pełną symboli historię wędrówki natchnionego pielgrzyma. Niezwykła opowieść o trudzie i sensie pracy spotykanych przez wędrowca ludzi miała uzmysłowić zgromadzonym w świątyni uczniom, jak istotną częścią naszego życia jest wysiłek związany z nauką. Po zakończonej Eucharystii społeczność szkolna zgromadziła się przed budynkiem nowo oddanego przedszkola, którego poświęcenia dokonał ksiądz proboszcz. Słowa powitania do zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli skierował p. dyrektor – Zbigniew Korycki, rozpoczynając swoje wystąpienie od patriotycznego akcentu - wiersza K.I. Gałczyńskiego „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”. W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej minutą ciszy zostali uczczeni wszyscy bohaterowie września 1939 roku walczący o wolność Ojczyzny. Była to okazja do przywołania wartości, którym należy hołdować i postaw, które trzeba kształtować zwłaszcza w czasie szkolnej nauki. Pan Dyrektor dziękując przedstawicielom Urzędu Gminy w Rzeczniowie za wsparcie podczas prac remontowych szkoły, złożył życzenia owocnej współpracy, a szkolnej braci – najlepszych wyników i podróży pełnej przygód po meandrach nauki.

Filmy: