10 listopada 2019 11:00 | Aktualności

Co daje pomaganie i angażowanie?

29 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie klas IV-VI z p. Henryką Kiepas- prezes ,,Stowarzyszenia Senior w Rzeczniowie’’, które istnieje już od 2008 roku. Wizyta miała na celu przybliżenie uczniom tematyki wolontariatu. Zaproszony gość  opowiedział o wartości pomagania i angażowania się w akcje społeczne. Podstawowa działalność stowarzyszenia to spotkania integracyjne osób starszych, organizowanie imprez okolicznościowych często przy muzyce, gdzie można porozmawiać, pobawić się i zjeść ciepły posiłek, ale także wycieczek, kursów i szkoleń. Stowarzyszenie oferuje także poradnictwo z zakresu medycyny, psychologii i prawa współpracując z organizacjami i instytucjami działającymi na terenie Gminy Rzeczniów. Poprzez swoje działanie organizacja stara się kultywować tradycje regionalne w tym kulinarne, z których słynie Rzeczniów, np. pysznych pierogów i kapuśniaków.

Pani Kiepas podkreśliła, że do stowarzyszenia może należeć każdy niezależnie od wieku. Liczy się bezinteresowna chęć pomocy innym. Warto pamiętać o ludziach starszych, chorych i samotnych, dla których rozmowa z drugim człowiekiem, a czasem tylko czyjaś obecność ma wartość. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania, dzieląc się jednocześnie swoimi historiami i przeżyciami dotyczącymi pomagania innym. Takie działania wzbogacają nas jako człowieka i skłaniają do refleksji.

Na zakończenie spotkania p. Henryka Kiepas zaprosiła wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie stowarzyszenia, które odbędzie się 17 listopada. Podkreśliła również, że jest wiele akcji charytatywnych, organizacji, działań lokalnych, w których możemy pomagać innym.

Zachwyceni wykładem uczniowie nagrodzili zaproszonego Gościa wielkimi brawami.

Dziękujemy za spotkanie!

Co daje pomaganie i angażowanie?