19 listopada 2019 19:53 | Aktualności

CODE WEEK 2019 – EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA w klasie 2A

Klasa 2A została zgłoszona i wpisana na mapę europejskich działań z dziesięcioma wydarzeniami w ramach Code Week EU. Uczestniczyliśmy w konkursie „Wyzwania Code Week z Uczymy Dzieci Programować” organizowanym przez EduSense.  Od 7 do 18 października wykonywaliśmy zadania związane z elementami kodowania i programowania. Inspirując się cyklem scenariuszy zajęć ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować zaplanowaliśmy i realizowaliśmy różnorodne zajęcia. Poznaliśmy historię Code Week, stronę www.codeweek.eu, na której uczniowie odszukiwali wydarzenia naszej szkoły. Szukaliśmy kodu w codziennych czynnościach, tworzyliśmy własne kody i zakodowane obrazy z kolorowych kubeczków na wirtualnej i tradycyjnej macie. Na zajęciach polonistycznych powstały zakodowane bajki i baśnie, a gra matematyczna, w której roboty musiały dotrzeć do swoich baz, pozwoliła doskonalić umiejętność dodawania w zakresie 20. Nie obyło się także bez zakodowanej gimnastyki. Jednak największą frajdę sprawiło drugoklasistom  programowanie w Scrach Junior oraz rozszerzanie rzeczywistości na kolorowankach za pomocą aplikacji Puzzle AR. Do tygodnia kodowania włączyła się również 12 Gromada Zuchowa. Na instrumentach perkusyjnych zagrała zakodowana orkiestra, po czym zuchy w szóstkach tworzyły kolorowe partytury na Bum bum rurki. W wielkim skupieniu odgrywały popularne melodie.

Wszyscy kodujący uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty.

Zdjęcia:

CODE WEEK 2019