28 listopada 2019 00:56 | Aktualności
W naszej szkole obchodzono 26 listopada 2019 roku III Szkolny Dzień Profilaktyki. Naczelne hasło tegorocznego dnia profilaktycznego brzmiało ,,Cyberprzemoc - zagrożenia w sieci”. Cała społeczność szkolna obejrzała przedstawienie profilaktyczne w wykonaniu uczniów klasy VII przygotowane pod okiem wychowawczyni pani Agnieszki Prokop-Kubik. Uczniowie przekonywali do zasad zdrowego stylu życia, wolnego od wszelkich używek, do porzucenia agresji i cyberprzemocy. Zachęcali całą społeczność szkolną do kierowania się w swoich wyborach asertywnością.
Na uroczystość szkolną przybyły zaproszone osoby, które niejednokrotnie wspierają naszą szkołę w działalności opiekuńczo – wychowawczej i profilaktycznej: mł. asp. Artur Rożek - kierownik Posterunku Policji w Siennie, mł. asp. Teresa Pastuszka - dzielnicowa Posterunku Policji w Siennie oraz st. sierż. Karolina Mendyk z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z KPP w Lipsku. Zaproszeni goście wizytę w szkole rozpoczęli od spotkań profilaktycznych prowadzonych w klasach IV- VIII na temat zagrożeń internetowych i konsekwencji niewłaściwych zachowań.
Po przedstawieniu, szkolne konferansjerki Zuzanna Rutkowska i Julia Balcerowska zaprosiły wszystkich na Szkolny Mam Talent argumentując, że poprzez rozwijanie zainteresowań i pasji jesteśmy mądrzejsi, silniejsi i rozsądniejsi. Występujący zaprezentowali różne talenty: rysowanie, recytację, śpiew, taniec i grę na instrumentach muzycznych. To był pokaz niezwykłych umiejętności naszych 37 uczniów! Jury w składzie: dyrektor szkoły p. Zbigniew Korycki oraz zaproszeni goście ogłosiło zwycięzców:
Aleksandra Pietroń kl. I - (wiersz ,,Spóźniony słowik” J. Tuwim)
12 gromada zuchowa- (piosenka ,,Prawo Zucha”)
Nikola Kudelska kl. III- rysunek
Zwycięzcą międzyklasowego konkursu profilaktycznego na plakat dotyczący zagrożeń w sieci została klasa VI!
Wszyscy występujący otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzeczniowie.
Życzymy wszystkim uczniom, by spotkanie profilaktyczne stało się inspiracją do podejmowania rozmów o życiu w grupie rówieśniczej, w domach, w szkole oraz do kierowania się w swoich wyborach asertywnością, by z podniesioną głową mówić „Nie” cyberprzemocy, agresji, używkom, złym nawykom.
Oby nasi uczniowi wybrali bezpieczną drogę, bez przemocy, agresji i wszelkich używek, zgodnie ze słowami:
„Jeśli ktoś do złego namawia Cię, nie bój się powiedzieć NIE”!
Dorota Dąbrowska- pedagog szkolny
Aldona Rutkowska- psycholog szkolny
Imieniny:
Alfreda i Izydora