28 listopada 2019 00:56 | Aktualności

SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

W naszej szkole obchodzono 26 listopada 2019 roku III Szkolny Dzień Profilaktyki. Naczelne hasło tegorocznego dnia profilaktycznego brzmiało ,,Cyberprzemoc - zagrożenia w sieci”. Cała społeczność szkolna obejrzała przedstawienie profilaktyczne w wykonaniu uczniów klasy VII przygotowane pod okiem wychowawczyni pani Agnieszki Prokop-Kubik. Uczniowie przekonywali do zasad zdrowego stylu życia, wolnego od wszelkich używek, do porzucenia agresji i cyberprzemocy.  Zachęcali całą społeczność szkolną do kierowania się w swoich wyborach asertywnością.

Na uroczystość szkolną przybyły zaproszone osoby, które niejednokrotnie wspierają naszą szkołę w działalności opiekuńczo – wychowawczej i profilaktycznej:  mł. asp. Artur Rożek - kierownik Posterunku Policji w Siennie, mł. asp. Teresa Pastuszka - dzielnicowa Posterunku Policji w Siennie oraz st. sierż. Karolina Mendyk z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z KPP w Lipsku. Zaproszeni goście wizytę w szkole rozpoczęli od spotkań profilaktycznych prowadzonych w klasach IV- VIII na temat zagrożeń internetowych i konsekwencji niewłaściwych zachowań.

Po przedstawieniu, szkolne konferansjerki Zuzanna Rutkowska i Julia Balcerowska zaprosiły wszystkich na Szkolny Mam Talent argumentując, że poprzez rozwijanie zainteresowań i pasji jesteśmy mądrzejsi, silniejsi i rozsądniejsi. Występujący zaprezentowali różne talenty: rysowanie, recytację, śpiew, taniec i grę na instrumentach muzycznych. To był pokaz niezwykłych umiejętności naszych 37 uczniów! Jury w składzie: dyrektor szkoły p. Zbigniew Korycki oraz zaproszeni goście ogłosiło zwycięzców:

Aleksandra Pietroń kl. I - (wiersz ,,Spóźniony słowik” J. Tuwim)

12 gromada zuchowa-  (piosenka ,,Prawo Zucha”)

Nikola Kudelska kl. III- rysunek

Zwycięzcą międzyklasowego konkursu profilaktycznego na plakat dotyczący zagrożeń w sieci została klasa VI!

Wszyscy występujący otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzeczniowie.

Życzymy wszystkim uczniom, by spotkanie profilaktyczne stało się inspiracją do podejmowania rozmów o życiu  w grupie rówieśniczej, w domach, w szkole oraz  do kierowania się w swoich wyborach asertywnością, by z podniesioną głową  mówić  „Nie” cyberprzemocy, agresji, używkom,  złym nawykom.

Oby nasi uczniowi wybrali bezpieczną drogę, bez przemocy, agresji  i wszelkich używek, zgodnie ze słowami:

„Jeśli ktoś do złego namawia Cię, nie bój się powiedzieć NIE”!

Dzień profilaktyki - zdjęcia

Dorota Dąbrowska- pedagog szkolny